Certifikovaný Partner

Martin Žižka, zabezpečení rodinného domu

Pod pojmem inteligentní dům se většině lidí vybaví komfort či pohodlí nebo úspora energií. Ale významnou a nedílnou součástí je také bezpečnost. Důležité je, aby se vždy jednalo o řešení promyšlené, integrované a hlavně spolehlivé. Takovým je sytém od celosvětově úspěšné české společnosti Jablotron. V naší firmě LARX s.r.o. jsme certifikovaní odborníci pro návrh a montáž a úspěšně provádíme instalace ke spokojenosti našich zákazníků.

Naším nedávným projektem je kompletní zabezpečení rodinného domu pro Martina Žižku. Zadání bylo jasné – použít takové prvky, aby se zamezilo neoprávněnému vstupu do domu a do oddělené dvougaráže.

Ústředna Jablotron

Vybrali jsme proto systém Jablotron JA-100, pro tento účel je nejvhodnější. Jeho „mozkem“ je ústředna, která komunikuje s ostatními prvky jak po sběrnici-kabelu, tak i bezdrátově. Jablotron většinu svých zařízení nabízí právě v obou variantách, lze je kombinovat, a to nám dává možnost vybrat společně se zákazníkem vždy tu nejvhodnější.

Ústřednu jsme použili typ JA-101KR-LAN. Podporuje až 50 prvků, což je pro rodinný dům více než dostatečné. Obsahuje modul pro bezdrátovou komunikaci, který může být buď přímo v ústředně anebo na jiném místě pro nejlepší signál. Protože jsme potřebovali pokrýt jak dům, tak i garáž, bezdrátové moduly jsme použili dva a pokrytí je ideální. Jednou z největších výhod ústředen je GSM modul se SIM kartou. Díky ní je systém trvale připojený k výjezdové bezpečnostní službě Jablotronu a uživatel je přes SMS informovaný kdykoliv je spuštěný alarm nebo se vyskytne jiný problém.

Po obhlédnutí situace jsme navrhli „tradiční“ senzory – infračervená čidla pohybu (PIR) a magnetická čidla otevření v různých variacích. Výhodou systému Jablotron je široké portfolio senzorů pro JA-100. Například na vchod je dobré namířit PIR s kamerou, která případného lupiče vyfotí. PIR s mikrovlnným čidlem pak zvyšuje odolnost proti nechtěným spuštěním alarmu. Nezapomněli jsme ani na naše čtyřnohé přátele a některá čidla pohybu jsme vybavili speciální čočkou, aby malá zvířata mohla volně procházet. Kromě standartních magnetických senzorů otevření dveří a oken jsme použili i takzvané neviditelné, které jsou schované mezi dveřním rámem a křídlem a nekazí tak estetický dojem.

V kotelně jsme nainstalovali senzor oxidu uhelnatého, který je také propojen se systémem Jablotron a spustí alarm kdykoliv by se tento nebezpečný plyn začal hromadit.

Jablotron klávesnice

Ovládacím prvkem pro uživatele jsou klávesnice s displejem a s RFID čtečkami na klíčenky, umístěné u vchodů.

Ústředna JA-100 umí pracovat i s programovatelnými vstupy a výstupy. Díky tomu můžeme například spojit dálkové ovládání alarmu s garážovými vraty nebo dokonce ovládat přes Jablotron i topení. Zvládáme i propojení Jablotronu a Loxone. Zde se nápadům meze nekladou.

Je tedy vidět, že se jedná o propracovaný a inteligentní bezpečnostní systém, který v LARX s.r.o. umíme přizpůsobit individuálně požadavkům každého zákazníka.

Jestli Vás bezpečnost Vašeho domu a majetku zajímá, neváhejte a kontaktujte nás nebo se přijďte podívat do našeho showroomu v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích.

Showroom

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park
[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×