Certifikovaný Partner

Inteligentní řízení domu přináší komfort a ušetří za topení

Skvělá příležitost jak otestovat nekonečné možnosti využití technologie Loxone chytré domácnosti se nám otevřela před pár týdny. Naše společnost měla možnost prokázat svou odbornost, když byla oslovena společností HEAT ME a.s., innovation & efficient heating technology, aby vyprojektovala a realizovala online inteligentní řízení regulace vytápění v bytovém domě s 36 bytovými jednotkami. Není snad lepší šance demonstrovat, co dokáže inteligentní dům. Řízení termoregulace jsme provedli ve spolupráci s energetickým auditorem, státním dozorem a společností HEAT ME a.s.

Jako pilotní část projektu jsme u 10ti bytů realizovali snímání teplot na 5ti různých místech v jednotlivých bytových jednotkách.

Získávaná data z celkem 50ti teplotních čidel jsme online přenášeli prostřednictvím naší mobilní aplikace ke stálému monitoringu. Dále jsme online prováděli korekce v nastavení vytápění vedoucí k optimalizaci a úsporám. V praxi jsme si ověříli, že pomocí LARX inteligentní řízení vytápění můžeme dosáhnout úspory minimálně 20% nákladů na vytápění.

Vrbenská - digitální domy

Z hlediska konvenčních způsobů by šlo o dost komplikovanou a obtížně vyhodnotitelnou záležitost. Ne tak v případě využití Loxone chytrá domácnost. Díky nám má nyní klient přehlednou spotřebu s vyhodnocením v reálném čase v podobě grafické vizualizace dostupné on-line.

Naší vlastní online aplikaci objektu si můžete prohlédnout na http://www.larx.cz/vrbenska

Na základě tohoto projektu jsme prokázali efektivitu inteligentního řízení vytápění a to:

  • Flexibilitu
  • Přesnost
  • Variabilitu
  • Komfort
  • Úspornost

Regulace a měření teploty
Loxone Miniserver je schopný určit pomocí tepelných čidel přesnou teplotu v každé místnosti. Regulace vytápění Loxone umožní nastavení individuální regulace teploty pomocí chytré domácnosti v každé místnosti v domě podle potřeb.

Během celého dne se může teplota měnit dle požadavků a také dle obývání místností. Tepelné čidlo umožní, aby vytápění odebralo pouze tolik energie, kolik opravdu potřebuje. Každá místnost je automaticky regulována zvlášť.

Již se nestane, že v pokoji bude o několik stupňů větší teplota a bude se muset větrat. V každé místnosti bude jen taková teplota, která se nastaví, takže vysoké teplotní rozdíly v místnostech jsou minulostí.

Loxone automatizace

LARX chytrá úspora energií
Na základě našeho vlastního vyhodnocení z naměřených dat chytré regulace vytápění jsme dosáhli 20% úspory energií s LARX chytrou regulací teploty a 45% s efektivnějším zdrojem vytápění.

LARX Chytrá úspora energí

Závěr z měření a výstup
Naměřená data jednotlivých místností (teploty a spotřeba energie), které se exportují z Loxone Miniserveru, jsme poskytli energetickému auditorovi a státnímu dozoru projektu. Všechny subjekty měli mimochodem neustálý online přístup do aplikace, kde sledovali v reálném čase jednotlivé teploty a spotřeby. To je obrovská přidaná hodnota chytré regulace a měření teploty pomocí technologie Loxone. Energetický auditor z referenčního měření teploty vytvořil celkovou zprávu o měření, s výsledkem nejvhodnějších způsobů vytápění v uvedeném objektu, které bude nejlevnější a nejkomfortnější pro zákazníka.

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park
[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×