Certifikovaný Partner

Měření účinnosti regulátoru topných folií HEAT ME a.s.

Naše společnost měla nyní možnost ověřit, že technologii Loxone lze použít nejen pro chytré instalace, ale i k vědeckému výzkumu. Firma HEAT ME a.s. je dodavatelem topných folií založených na uhlíkové bázi. Pro tyto folie nyní vyvíjejí regulátor, který by inteligentním spínáním pomohl šetřit energii při současném využití její akumulace.

Naším úkolem bylo tuto teorii ověřit a regulátor vyzkoušet. Pro náš test jsme měli k dispozici dvě stejné topné folie a dvě těžké betonové dlaždice o rozměrech 40x40x5 cm s vysokou schopností akumulace tepla. První folie, označená A, byla vybavena novým regulátorem a druhá folie, označená B, byla připojena přímo do elektrické sítě.

Tento pokus by se dal provést se standardními jednoúčelovými přístroji, ale technologie Loxone mu přidala další rozměr. Loxone Miniserver výsledky ihned ukládá do xls souboru a jsou kdykoliv dostupné přes integrovaný Wi-Fi modul. Další výhodou je velká variabilita, kdy místo změn v zapojení stačí přenastavit Miniserver pomocí obslužného software. Ani logické a matematické operace nejsou problémem.

Měřené veličiny byly: povrchová teplota folie, teplota betonové dlaždice na vrchní straně (opačné od folie) a spotřeba elektrické energie zaznamenaná běžnými elektroměry.

Měření probíhalo více jak 160 hodin, aktuální hodnoty se ukládaly každou minutu, pořízeno a zpracováno bylo tedy přes devět tisíc záznamů. Po celou dobu byla maximální teplotu dlaždice hlídaná Miniserverem a při překročení hranice byla topná folie automaticky vypnuta (termostat). Hranice byla nejdříve 25°C, pak 35°C a finálně 28°C.

Výsledky jsme předali společnosti HEAT ME a.s. k vyhodnocení. Naší technologii a další fotografie z měření si můžete prohlédnout níže:

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park
[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×