Certifikovaný Partner

Tomáš Lugr, mezonetový podkrovní byt Brno

 

Tak říkajíc výstavním projektem inteligentní instalace Loxone je mezonetový byt Tomáše Lugra v Brně. Mimo jiné ukazuje, že Loxone je vhodný systém pro novostavby i pro rekonstrukce.

Tento projekt je kompletní chytrou elektroinstalací za použití dvou typů komunikace – drátového a bezdrátového, nazvaného Loxone Air. Celý systém má pak jednotné ovládání, klasicky pomocí přepínačů na zdi, ale také moderním způsobem přes mobilní a webovou aplikaci. V LARX s.r.o. vytváříme také personalizované aplikace přímo na míru.

Cílem zákazníka bylo komfortní a efektivní řízení osvětlení a otopných těles, spojené se zabezpečením proti požáru kouřovými senzory a proti vniknutí magnetickými kontakty na dveřích. Tyto prvky jsou těmi nejpoužívanějšími, proto Loxone nabízí vždy několik variant, pro dokonalý soulad s požadavky našeho zákazníka.

Rozvaděč LugrDetektory kouře jsme umístili do kuchyně a na chodbu, abychom vyhověli všem požadavkům norem. Pro zajištění nejvyššího stupně bezpečí detektory fungují i samostatně, po zjištění požáru ho ohlašují světelně a akusticky. Ovšem bezdrátové připojení do systému Loxone, jim dává spoustu dalších možností. Chytrou součinností s dalšími prvky v sytému lze například usnadnit evakuaci obyvatel bytu (automatické nouzové osvětlení, ovládání žaluzií atd.) a v případě nepřítomnosti správce bytu informovat na mobilní telefon. Také je možné přidat různé logické podmínky a závislosti při spínání a zabránit tak falešným poplachům.

Na přání zákazníka jsme nainstalovali analogové elektrotermické hlavice. Jsou drátové, mají vstup 0-10 V pro dokonale přesné řízení otopných těles. Dají se ovšem použít i pro řízení klimatizace nebo větrání. Kdyby se zákazník přikláněl k bezdrátovému řešení, mohli bychom použít hlavice buď se systémem Loxone Air anebo EnOcean, který je díky rozšiřujícímu modulu rovněž plně integrovaný s Loxone.

Také magnetické kontakty otevření se vyrábí v drátové i bezdrátové variantě. Zajímavá je bezdrátová varianta, která nepotřebuje měnit baterie, ale napájí se sluneční energií. Samozřejmostí je připojení do systému a široké možnosti součinnosti s dalšími prvky.

Centrální jednotkou je Loxone Miniserver. Umístili jsme ho do rozvodné skříně do předsíně. Odtud komunikuje se všemi prvky – senzory a aktory, a to buď po kabelu, přes analogové a digitální vstupy a výstupy, anebo bezdrátově přes modul Air Base Extension, vyvinutý Loxone přímo pro chytré domy. Celé řízení funguje automaticky, podle nastavení, ale zároveň dává nadstandardní a precizní kontrolu nad každým prvkem v systému. Speciálním realizovaným požadavkem v tomto projektu bylo ovládání multimédií. Spouštění hudby a rádia přes Loxone není problém, ačkoliv to vyžaduje správně nastavenou komunikaci mezi zařízeními. Velkou výhodou zvlášť pro nadšence, ale i pro laiky, je schopnost Loxone Miniserveru spolupracovat s DMX, Modbus, RS485, již zmíněným EnOcean a s dalšími chytrými sběrnicemi.

S chytrou elektroinstalací Loxone, „šitou na míru“ od naší firmy LARX s.r.o. je Tomáš Lugr spokojený. Rád objevuje nové možnosti inteligentních budov, a přesně to mu naše elektroinstalace a aplikace poskytují.

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park
[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×