Certifikovaný Partner

Jak na bezpečnostní kamery pro výrobní firmu

V souvislosti se zabezpečovacími systémy a smart home projekty není pro nás instalace kamerového systému nic výjimečného. Nedávná realizace průmyslového kamerového systému se svou rozsáhlostí ale v mnohém vymykala, a proto se o tuto zkušenost chceme podělit. Pokud sami zvažujete využít bezpečnostní kamery se záznamem, může vás to inspirovat.

Jak už jsem zmínil, šlo o kamerový systém pro výrobní firmu. Vzhledem k citlivosti daného tématu nemůžu být zcela konkrétní ani co týče klienta, ani konkrétních technologií. Pro přiblížení situace ale uvedu obecně, že šlo o jihočeskou firmu se zhruba 100 zaměstnanci dodávající produkty k dalšímu využití zejména ve strojírenském průmyslu.

Celý systém tvoří 22 bezpečnostních kamer a je postaven tak, že další mohou přibýt, což byl jeden z požadavků klienta. Z toho:

  • 8 × průmyslová venkovní ip kamera v provedení „bullet“ s Full HD záznamem, krytím IP67,  IR přísvitem (kamera s nočním viděním)
    do vzdálenosti až 30 m a schopností provozu v teplotách od -30 °C až do 60 °C
  • 11 × podobná venkovní kamera v provedení „dome“
  • 3 × 360° kamera s 30 × optickým zoomem a IR dosahem 100 m, která umožňuje automatický či manuální pohyb ve dvou osách a pokrytí celého okolí

Všechny zmiňované průmyslové kamery jsou napájené přímo skrze ethernet (tzv. PoE napájení), přes který se přenášejí i data (IP kamery). Disponují automatických přepínáním do nočního režimu a schopností rozpoznání pohybu.

Záměrem klienta není sledovat zaměstnance, ale prokrýt prostory výroby, skladů a vstupních prostor například pro případ neoprávněného vniknutí, nesrovnalostí v expedici či pro dokumentace nehod. Záznam se po uplynutí 10 dní v souladu s normami Úřadu pro ochranu osobních údajů pro kamery na pracovišti automaticky maže.

Přehled v reálném čase z Itálie

Jako záznamové médium jsme využili a nakonfigurovali diskové pole, jež disponuje 4 disky o kapacitě 8TB, tedy celkově 32TB místa. O záznam se stará síťový videorekordér, který sám zvládne obsloužit až 32 IP kamer.

Obojí je zamčené společně se serverem na bezpečném místě a jištěné záložním UPS zdrojem. Tudíž i při výpadku či záměrném přerušení dodávky proudu bude systém blíže nespecifikovanou dobu plně funkční.

Jednatel společnosti může video sledovat v reálném čase s možností zpětného přehrání na obrazovce v kanceláři. Může též manuálně ovládat zmíněné 360° kamery.

Ke vzdálenému přístupu a zobrazení videa ze všech kamer lze též využít mobilní aplikaci nebo webové rozhraní. To umožňuje kontrolu a úpravu konfigurace odkudkoli s přístupem k internetu, třeba i z dovolené v Itálii.

Ing. Petr Dvořák

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park
[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]
×