Certifikovaný Partner

Jihočeský BarCamp ovládlo IoT. Jak jinak, když generální partner byl LARX

LARX-a-Jihočeský-Barcamp

Spolupořádali a zároveň jsme byli generálním partnerem skvělého Jihočeského BarCampu. Odehrál se 27. 2. 2016 v Českých Budějovicích u nás v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Loni jsem si připravil přednášku o smart home já, letos mě za firmu vystřídal Ondřej Brynych s analytikou. Celá akce se neskutečně povedla a příští rok hodláme pokračovat ve stejném duchu.

I když z marketingového hlediska se to třeba může jevit jako zbytečná investice, z pohledu naší firemní filozofie nám to to dává obrovský smysl. Chceme svět plný inovací a propojovat lidi. Proto se, pokud můžeme, rádi se zapojíme nebo podpoříme takové akce.

Geekové sobě

Co je vlastně BarCamp? Oficiální definice zní: neformální otevřená konference, kde si sami účastníci tvoří program. Každý si může vypsat přednášku nebo workshop. Pak se hlasuje a ty s nejvyššími počty hlasů se opravdu uskuteční.

Za mě to je setkání geeků, z nichž ti zkušenější (resp. odvážnější) jdou s kůží na trh, nebojí se nechat ostatní nahlédnout do kuchyně a podělit se o své zkušenosti. Proti „profi“ konferencím je zde sice všechno trochu punkovější a ne tak velkolepé (speakerům se nic neplatí a účast je zdarma), ale bonusem je uvolněnější atmosféra.

A také je to skvělá příležitost si zkusit přednášku. Já do toho šel loni s osvětou kolem světa technologií inteligentního bydlení. Své o tom teď ví i náš markeťák a content developer Ondra Brynych.

Ten si střihl podle mě skvělou přednášku o tom, jak dostat zajímavá data z Google Analytics a zpracovat je do lidsky přívětivé formy. Oceňuji především odvahu vystoupit z davu a věřím, že ostatní z týmu ho budou následovat.

Ondřej Brynych, přednáška Jihočeský BarCamp

Byl to již 2. ročník a opět jsme se zapojili do organizace, propagace a taky sponzoringu. Podařilo se nám akci přesunout k nám do JVTP, což se spolu se změnou termínu z léta na únor ukázalo jako hodně dobrý počin. Díky patří určitě i JVTP za otevřený přístup. Tato budova by měla být plná podobných akcí. Takhle živo tu nebylo snad ani při oficiálním otevření.

Smlsli jsme si nejen na přednáškách

Skvěle si celkem spontánně sedlo i to, že velká část přednášek byla o internetu věcí. Přirozeně s tím byl i LARX ve středu zájmu. Oslovilo nás ten den spoustu zajímavých lidí a samozřejmě jsme ukazovali i náš showroom chytré domácnosti.

Přednášek bylo 18 ve třech sálech a k tomu jeden velký praktický workshop věnovaný IoT (Arduino). Pokud jste o to přišli, můžete alespoň shlédnout videozáznamy z přednášek.

Vedle hlavního programu bych rád vyzdvihl výborné občerstvení z dílny nadšených pořadatelů, které hravě předčilo profesionální ketering na mnohem větších akcích, a doprovodný program partnerů akce (fotokoutek, čerstvá káva, soutěže). Jihočeský BarCamp měl dokonce vlastní mobilní aplikaci pro Android a iOS především pro orientaci v programu. Celkově organizace na jedničku.

Jihočeský BarCamp České Budějovice

Perfektním nápadem z dílny LARX týmu byla afterparty v Klubu malých pivovarů nedaleko JVTP. Nekuřácká hospoda s nejširším výběrem piv a famózní kuchyní posloužila desítkám účastníků BarCampu skvěle až do ranních hodin.

Na závěr je třeba poslat velké díky lidem, kteří udělali obrovský podíl práce a vůbec s myšlenkou BarCampu v Budějovicích přišli. Možná se budete divit, ale vítr vane z Plzně. Koukněte na tým.

Radek Bartuška, CEO LARX

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park

Nechte si od nás zavolat zpět

×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

×