Certifikovaný Partner

Naše dojmy z veletrhu CES 2016

CES 2016 Las Vegas

Přinášíme stručné dojmy a fotografie z veletrhu CES v Las Vegas. Co nás zaujalo a inspirovalo nejvíce?

Výstavní prostory byly rozděleny do sekcí pro technologické giganty, běžné firmy jako třeba Fibaro a na zvláštní pavilon pro Startupy (pro chudé).

Startupů jsme viděli velké množství, ale všechny nebylo v našich silách navštívit. Velké společnosti se prezentovaly tradičně velkolepě. Zaujalo nás třeba 8K kino Canonu a prototypy automobilek, jejichž společným znakem byla nějaká forma autonomního řízení.

Dostali jsme pozvánku na Microsoft Gold Party. Ta byla údajně nějvětší party ze všech spojených s veletrhem. My byli naprosto ohromeni, nic srovnatelného v Česku nezažijete. Důkaz, že Microsoft to s přerodem v přitažlivou moderní firmu myslí opravdu vážně.

Mezi dominantní technologie patřily rozhodně droni, virtuální realita, ale také Smart home a bezdrátové technologie internetu věcí obecně. Což nás samozřejmě zajímalo nejvíce.

Budeme létat inteligentními drony?

I velké firmy typu Bosch se snaží ukázat, že jim v této oblasti neujel vlak. Nicméně u těchto firem jsme nenarazili na nic skutečně zajímavého.

To, co nás ale rozhodně zaujalo, byl čínský dron na elektřinu, který dokáže převážet lidi. A jak jinak než s autopilotem. Cestující pouze zadá polohu, tudíž byste nemuseli potřebovat letecký průkaz. Odhadovaná cena je 5 až 6 milionů korun. Sériová výroba by měla započít už letos. No uvidíme.

Ve spojení s konceptem vlastního zdroje energie, domácích baterií a M2M komunikace by toto mohla být vskutku revoluce. Největší překážkou zde ale nejspíš bude legislativa, která si stále neví rady s drony obyčejnými.

Přivezli jsme si krom několika drobností nové kontakty a navázali významnou spolupráci, o níž se zatím nemůžeme více rozepsat. Čeká nás hodně práce, i proto jsme se s tímto článkem poněkud zpozdili. Vše se ale včas dozvíte.

Jednou z těch drobností je bezdrátové tlačítko Flic. Malé zařízení s nejednodušším UI, které může být – prostě tlačítko. S trochou fantazie a najdete X využití pro domácí použití i pro byznys. Jedním stiskem aktivujete nakonfigurovanou funkci či sled funkcí. Taxislužba může například nechat tlačítko na recepci hotelu a kdo bude chtít taxi,  jej prostě zmáčkne.

Více se o CESu rozepsal Radek Bartuška na svém blogu.

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park

Nechte si od nás zavolat zpět

×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

×