Certifikovaný Partner

Opět na cestách, tentokrát v Amsterodamu na ISE

Integrated Systems Europe Amsterodam

Integrated Systems Europe neboli ISE je technologický veletrh, který se koná od roku 2004, a dnes již patří mezi vrcholné evropské akce. Letos se na něj do Amsterodamu konečně zavítala i firma LARX. Konal se 9. – 12. února.

Od roku 2004 ISE každoročně roste. Loni se jej účastnilo přes 50 tisíc návštěvníků a téměř tisíc vystavovatelů na 36 tisících metrech čtverečních. Letos by to mělo být ještě více, oficiálně to ale ještě není potvrzené.

Mnoho technologických firem zde ukazuje své novinky vůbec poprvé. Je to ale akce především pro B2B segment. Nebyly tu tudíž tak hezké hostesky, jako třeba na CESu v Las Vegas. Mělo to ale i svou nespornou výhodu – rozuměly tomu, co prezentovaly.

ISE je ve srovnání srovnání s CESem mnohem uměřenější. Nejde jen o poloviční velikost. CES je především velkolepá show. Pro člověka z byznysu je ISE pravděpodobně lepší volba. Vše je efektivní, přehledné, žádné zbytečnosti, které mají ohromit masy.

Trochu nám zde chybělo Fibaro a Loxone. Ale dalo se to čekat. Fibaro je přesně ten typ značky, pro níž se hodí spíš CES apod., jelikož se zaměřuje spíš na koncové spotřebitele než na dlouhodobé partnery. Loxone obecně výstavy neobjíždí, marketing pojímají po svém.

Jinak tu byly snad všichni důležití výrobci smart home technologií na KNX či AMX a rozšiřujících rozhraní. Zaujaly mě například stánky Control4 či Crestronu.

ISE 2016 Amsterodam

Z českých bych určitě zmínil Teco a zejména iNels, od nichž jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Jak o technologiích, tak i o firmě.

iNels podobně jako Loxone dělá hlavně „backend“ chytré domácnosti. Jako „frontend“ pak nejčastěji slouží Crestron. Nemají sice zatím příliš velký tržní podíl, ale zato velké sebevědomé plány. Je jasné, že nic nenechávájí náhodě a tvrdě makají. Chystají pobočku v USA. Jejich instalace najdete například v centrále Alzy či dokonce v hotelech v Dubaji.

Co se týče smart home, tak jsme celkově spíše zklamaní. Neviděli jsme nic podstatně nového, žádná skutečná inovace.

Potkali jsme také Davida Borovku, zakladatele budějovické event agentury Borovka promotion, která pracuje třeba pro Budvar, MBanku, Samsung, řadu českých krajských měst a další. Možná jste viděli zajímavé multimediální show – videomapping či „holografické“ vodní projekce. No a pro takové věci potřebujete ty správné technologie a novinky, abyste měli náskok před konkurencí.

Vybíráme namátkou technologie, které nás zaujaly (bylo toho hodně):

Holografické 3D POS (point of sale) reklamy. Nejspíš jste už někdy potkali různé projekce na prodejnách a či stáncích, které prezentují aktuální top produkty. Skvělý prostředek, jak působit na emoce zákazníka, zejména v místě, kde může rovnou koupit. Připravte se na to, že 3D hologramy se brzy stanou standardem. Rozhodovat se o nákupu rozumem bude opět o něco těžší. (video zde)

LARX na ISE 2016

Zrcadlové a voděodolné televizory a displeje Aquavision jsme již viděli (zatím ale neinstalovali, ale nejspíš brzy budeme), ale stejně nám dokázaly vyrazit dech. Když vás omrzí pohled na sebe do zrcadla, prostě jej změníte na 4K televizi. Proč ne?

A když už jsme u 4K, tak proč ne rovnou 8K? Viděli jsme různé displeje ale i projektory. Člověk si řekne, má takové rozlišení vůbec smysl? No až uvidíte takovou projekci naživo, budete mít jasno.

Prohlédněte si fotky:

O nás

Technologická společnost LARX se zabývá instalací systému elektrického vytápění, efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie a automatizací

Loxone certifikovaný partner LARX s.r.o.
Zakladatel společnosti

Ing. Radek Bartuška

Kontakty

LARX s.r.o.
Lipová 1789/9
370 05 České Budějovice

LARX s.r.o. - Pražská kancelář
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

IČ: 02916428. Spisová značka: C 285152 vedená u Městského soudu v Praze. Bankovní spojení: 2500582499/2010
LARX s.r.o. - Jihočeský vědeckotechnický park

Nechte si od nás zavolat zpět

×
Zajímá Vás Loxone?

Zajímají vás chytré technologie?

Dostávejte zdarma zajímavé tipy a čerstvé novinky ze světa Loxone a dalších technologí e‑mailem.

×
Chcete vidět Loxone v akci?

Chcete vidět chytrou domácnost v akci?

 

Připravili jsme pro Vás nový Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku. Rádi vám vše předvedeme. Pošlete nám kontakt (e‑mail nebo telefon) a my se vám ozveme.

Loxone showroom v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích

×